הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3957542
 

רגע לפני שרוכשים דירה – כדאי להכיר, מיסוי מקרקעין

 חוק מיסוי מקרקעין שנחקק בשנת 1963 נועד להסדיר את כל היבטי המיסוי על עסקאות רכישה וקניית מקרקעין במדינת ישראל ומגדיר במפורש מהו מקרקעין: מבנים, בתים ובניינים המחוברים לקרקע, שטחים חקלאיים, מבנים תעשייתיים ובעצם כל נכס אשר לא ניתן להפרידו מן הקרקע (על פי חוק זה לדוגמה על קרוואן נייד אינו חל חוק מיסוי מקרקעין גם במידה והוא משמש למגורים). 

החוק כלל לאורך השנים מספר תיקונים, הוראות שעה ותזכירים שזכו למעמד של חלקים בלתי נפרדים ממנו, וזאת בהתאמה למטריצה הכלכלית הנהוגה במדינת ישראל ולדרישות השותפות הקואליציוניות שעמדו לצד ממשלות ישראל בקדנציות השונות. מטרת השינויים הייתה לבצע התאמה שעיקרה להקל על אזרחים הרוכשים נדל"ן לצורך שימוש עצמי אל מול בעלי הון הרוכשים נכסים להשקעה, ומתוך ראיה חברתית הבאה לצמצם פערים כלכליים.

תשלום מס שבח

המס הישיר הנולד מחוק מיסוי מקרקעין הוא מס שבח, מס המוטל על רווח הון הנובע ממכירת מקרקעין בישראל או ממכירת מניות באיגוד המקרקעין. מס זה מוכר היטב לרוכשים נכסים לצרכי השקעה ומוכרים אותם בהמשך בסכומים גבוהים יותר, שכן זהו הפער המחויב בתשלום מס שבח.

מס זה נקבע על פי שיעורי מס משתנים המושפעים ממספר גורמים בניהם מועד הרכישה, ניכויים מסוימים החלים עליה, שיעורי מס היסטוריים וחישוב מס לינארי. מי שאינו שוחה כדג במים בעולם המושגים המורכב של תחום מיסוי זה, מוטב כי ייעזר בגורם מקצועי מומחה דוגמת עורך דין מקרקעין מנוסה ו/או רואה חשבון בעל ניסיון בתחום הנדל"ן וזאת על מנת לדייק בסכומי המס ולא לשלם סכומים מופקעים לשווא או לחילופין להיות חשוף לקנסות ותביעות הנובעים מאי תשלום מיסים כחוק.

כדאי לדעת...

על מנת לעשות מעט סדר בדברים נגדיר מספר פעולות שכדאי בהחלט לדעת ולבצע טרם כל עסקת רכישה או קניית מקרקעין במדינת ישראל:

1.      כל הרוכש או המוכר זכות במקרקעין מחויב במתן הצהרה לגבי העסקה בתוך 30 יום ממועד חתימתה הרשמי. הצהרה זו תפרט את פרטי הזכות, פרטי העסקה והתמורה, סכום המס במידה ונדרש ואופן חישובו ובמידה וקיימת זכאות בקשה לפטור מן המס. הצהרה זו צריכה להימסר הן על ידי המוכר והן על ידי הקונה.

 

2.      פטור ממס - פטור ממס רכישה בעסקאות מכירת זכויות במקרקעין יינתנו למעביר זכויות על דירת מגורים לבן/ בת הזוג ללא תמורה. למען הסר ספק בן או בת זוג יכלול זוגות נשואים, ידועים בציבור ובני זוג בני אותו מין אשר באו בברית הזוגיות.

3.      רכישת דירה יחידה לצורך מגורים אינה מחייבת בתשלום המס.

4.      הנחות והקלות במס - אוכלוסיות שונות זכאיות להקלה במיסוי מקרקעין בניהן עולים חדשים, בני משפחות שכולות, נכים, משפחות המגדלות ילד/ה נכה, ניצולי שואה ונכי צה"ל. ההנחות ניתנות בשיעורים שונים ומשתנים בהתאם להוראת החוק ובכפוף להגשת בקשה בטופס המתאים ובצירוף כל המסמכים הרלוונטיים במועדם.

 

עסקאות נדל"ן הן עסקאות משמעותיות הן בסכומי הכסף המאפיינים אותן והן בבירוקרטיה המלווה את התהליך. בכל עסקת נדל"ן, בין אם לצרכי מגורים ובין אם לצרכי השקעה, מוטב לקבל ליווי מקצועי והכוונה על מנת להבטיח מיצוי מלא של הזכויות הן לרוכש והן למוכר.


back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 
רימקס סקאי, הינו משרד התיווך הגדול באזור בת ים וחולון.  משרדינו מונה כ-15 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 100 דירות למכירה בחולון ובבת ים המטופלות על ידנו באופן בלעדי. בין אם חיפשתם דירות למכירה בחולוןדירות למכירה בבת ים או דירות למכירה ביפו ודרום תל אביב, הגעתם למקום הנכון.
 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים