הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3957542
 

כל מה שחשוב לדעת לפני שלוקחים משכנתא

רבים מבקשים להגשים חלום ולרכוש דירה, ובאותה נשימה נציין שהרוב המכריע נאלץ לקחת משכנתא על מנת להגשים זאת. לקיחת משכנתא מהווה את אחד הצעדים שעשויים להשפיע באופן משמעותי על עתידנו, ועל כן אין להקל בכך ראש. יש מספר דברים שחשוב להבין מראש, ולו על מנת לא להצטער לאחר מכן. בין היתר, יש להבין מהן העלויות הנלוות, מהו גובה ההחזר החודשי אליו יש לשאוף, על מה יש להתעקש, במי ניתן להיעזר וכיוצא באלה.

מהו סך ההוצאה?

ראשית נציין שלפני שפונים לקבל משכנתא, יש לקבל נתונים מדויקים לגבי עלות הנכס אותו מבקשים לרכוש, כאשר בין היתר יש לקחת בחשבון היטל השבחה, מס רכישה, שכר טרחה לעו"ד, דמי הסכמה למנהל, עלויות מעבר, הפרשי שערים וכדומה. מכאן, שרק לאחר שמאגדים את כלל הסכומים ניתן להבין מהו הסכום שמבקשים להשיג במסגרת המשכנתא.

מהו הסכום הדרוש עבור מחיה חודשית?

לאחר שמבינים כמה הרכישה עצמה עתידה לעלות, יש לזכור שיש הוצאות שוטפות אשר משפיעות על היכולת להתחייב לגובה ההחזר החודשי. מכא,ן שיש להתאים את תנאי המשכנתא ליכולת ההחזר האישית, וזאת לאחר שלקחתם בחשבון טווח שינויים שעשויים להשפיע לרעה על יכולת ההחזר (לימודים, פיטורים וכדומה).

הכרת המסלולים

כיום ניתן למצוא היצע עשיר של מסלולי משכנתא אשר בקלות עשויים להוליך שולל את מי שאינו בקיא בתחום, ולו כי עבור האדם הממוצע אופציות כגון "משכנתא 32", "משכנתא צמודת מדד", "משכנתא חצי קבועה", "משכנתא עוגן" וכיוצא באלה עשויות להישמע זהות, ואילו מונחים מקצועיים כגון "הון עצמי", "דמי פתיחת תיק", "מח"מ" ודומיהם עשויים להישמע מעורפלים. לאור כל זאת, חשוב ביותר להתייעץ עם יועץ משכנתאות בעת תהליך קבלת ההחלטות, משום שיש צורך בדמות מקצועית שתעזור לכם לעשות סדר, להבהיר מונחים, להבין השלכות של מגוון מסלולים ובסופו של יום – תעזור לכם להתמקד בסוג המשכנתא שהכי נכונה עבור הסיטואציה הפרטית שלכם.

היו מוכנים לשלבים השונים

כל מי שעומד לקחת משכנתא צריך לדעת בפני מה הוא עומד ומהם השלבים השונים, ולו על מנת שכלל התהליך יהיה פחות מאיים ואף יותר קצר ויעיל. כך, למשל, יש להיות מוכנים להגשת הבקשה להלוואה, להכין מראש מגוון מסמכים על מנת שיקלו את אישור הבקשה, לפתוח תיק הלוואות, לשלם דמי פתיחת תיק ואף לרכוש ביטוח חיים ולבטח את הנכס.

חשיבות ליווי מקצועי

לאור כל זאת, ניתן לראות כיצד ייעוץ משכנתאות מקצועי אינו הצעה, אלא תנאי להתנהלות כלכלית נבונה ואחראית. מכאן שגם אם יש לשלם עבור השירות, הרי שיש לזכור שבסופו של יום מדובר ברווח נקי, ולו כי בכוחו של ייעוץ שכזה להוזיל עמלות, להפחית ריביות, לקצר זמנים, להטיב תנאים ואף למנוע מלקוחות להיכנס להתחייבויות שאין בכוחם לעמוד בהן.

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 
רימקס סקאי, הינו משרד התיווך הגדול באזור בת ים וחולון.  משרדינו מונה כ-15 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 100 דירות למכירה בחולון ובבת ים המטופלות על ידנו באופן בלעדי. בין אם חיפשתם דירות למכירה בחולוןדירות למכירה בבת ים או דירות למכירה ביפו ודרום תל אביב, הגעתם למקום הנכון.
 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים