הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3957542
 

נדל"ן להשקעה – איפה כדאי להשקיע

עולם ההשקעות מתחלק להמון תחומים מגוונים ומעניינים, בין אם זה השקעה בבורסה, הון סיכון, סטארט אפים קורצים או אולי אפילו חקלאות, אין כלל ספק שתחום הנדל"ן מהווה את אחד משווקי ההשקעות הגדולים ביותר בעולם. בכתבה הבאה אנחנו נביא לכם סקירה כללית על כדאיות ההשקעה בנדלן בישראל או מול השקעות נדל"ן בחו"ל.

 

נדל"ן בישראל

בין קבלני הענק הישראליים, יוקר המחייה, מצוקת הדיור הקיימת והעלייה הבלתי פוסקת של המחירים של נכסי הנדלן בישראל, ישנם המון דעות מעורבות לגבי ההשקעה בתחום במדינה הקטנה שלנו.

אחת הבעיות הכי שכיחות בנושא הנדל"ן בארץ הוא המחסור בדירות קטנות. השוק רווי בדירות של 4 או 5 חדרים, אך הסיכוי למצוא דירה להשקעה אשר נבנתה במקור עם חדר שינה אחד או שניים הוא קטן. כאשר אנחנו מדברים על זוגות צעירים, אין באמת צורך בדירה ענקית של 4 חדרי שינה, ועל כך  רוכבים בעלי הדירות אשר חלקם אף סוגרים קירות ויוצרים שני דירות או אפילו שלושה, מדירה אחת גדולה, ומציבים את היחידות האלו להשכרה בלבד.

ברבעון הראשון של שנת 2016, נמכרו בארץ ביוזמה פרטית כ-6000 דירות, לעומת כ-2000 בלבד אשר נמכרו ביוזמה ציבורית של משרד השיכון והבינוי. הדירות אשר נבנות ביוזמה ציבורית הן ברובן דירות קטנות יחסית ונמצאות באזורי הפריפריה. לעומת שנת 2015, חלה עלייה של רק שני אחוזים במכירת דירות חדשות.

המספרים מראים לנו ששוק הנדלן בישראל צפוף מאוד, המחירים לכל מטר רבוע גבוהים מאוד ביחס למדינות מפותחות אחרות, והמיסוי שחל על השוק מאפיל ומרתיע משקיעים רבים מלהשלים רכישות נכסים.

 

השקעות נדל"ן בחו"ל  

כאשר אנחנו דנים על נדלן להשקעה בחו"ל, קשה שלא להסתנוור מההיצע הבלתי פוסק של אפשרויות רכישה והשקעה בדירות ונכסים שונים. בין אם מדובר במדינות מתפתחות במזרח אירופה, ארה"ב או אפילו במזרח אסיה, האפשרויות אשר עומדות לרשותנו להשקעה נבונה בלתי ניתנות לספירה. חשוב מאוד לחקור ולהתייעץ במומחה בנושא כדי לדעת באיזה מדינה בדיוק מומלץ להשקיע, וכמובן כאשר החלטנו על המדינה הנבחרת, עלינו לבחור גם את העיר בה נרצה לרכוש נכס מבטיח.

ניקח לדוגמא את שוק הנדלן בפולין – מדובר על שוק מתפתח ומשגשג אשר הראה בשנים האחרונות תשואה יציבה ועלייה מתמדת. אחד הגורמים לכך הוא הקלות בה כל אדם בין אם אזרח המדינה ולא, יכול לרכוש דירה באחת הערים במדינה, להשכיר אותו אם ירצה או למכור אותה כאשר מימש את ההשקעה. כל אשר עליו לעשות הוא להגיע להסכם על המחיר ולחתום על חוזה מסודר בעזרת נוטריון פולני. נדל"ן בפולין מבטיח מאוד ומושך אליו המון מתעניינים ממדינות שונות, בעוד המדינה ממשיכה לבנות דירות חדשות ולהוביל את מרכז אירופה קדימה.

 

בעת שאתם בוחנים נדלן להשקעה בחו"ל, יהיה עליכם לבקר בנכס עצמו ולא לבחור נכס בעזרת תמונות והמלצות בלבד, ולהשאיר כמובן את האפשרות לביקורים מדי פעם, אז שימו לב לעובדה הזו כאשר אתם בוחרים את המדינה בה תרצו להשקיע את כספכם אשר עליו עמלתם רבות.  

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 
רימקס סקאי, הינו משרד התיווך הגדול באזור בת ים וחולון.  משרדינו מונה כ-15 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 100 דירות למכירה בחולון ובבת ים המטופלות על ידנו באופן בלעדי. בין אם חיפשתם דירות למכירה בחולוןדירות למכירה בבת ים או דירות למכירה ביפו ודרום תל אביב, הגעתם למקום הנכון.
 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים