הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3957542
 

מהם היתרונות והחסרונות של רכישת דירה במבנה נייד

כל מי שביקר בארצות הברית, אנגליה, אוסטרליה ומדינות מערביות אחרות, יודע שלא מעט אנשים מתגוררים שם במבנים ניידים. זה הרבה יותר שכיח בארצות הברית, בעיקר במרכז המדינה אך גם במדינות מערביות אחרות, בהן ניתן, זה נחשב מאוד נפוץ. בישראל השימוש במבנים ניידים נפוץ בעיקר כשלב מעבר למגורי קבע, למשל ביישובים ביהודה ושומרון, בתקופות של עליות גדולות או בקרב זוגות צעירים לפני שהם עוברים להתגורר במבני קבע משלהם.

בעבר החיים במבנים ניידים לא נחשבו נוחים במיוחד, היה מאוד קשה לחיות במבנים האלה בגלל תנאי מזג האוויר (בקיץ היה חם נורא ובקיץ קר נורא) שכן המבנים לא מבודדים, הם היו יחסית קטנים, לא תמיד היה אפשר להשתמש במערכות חשמל, גז ומים כמו שצריך, לא לחינם מבנים ניידים נחשבו למבנים זמניים. עם השנים חל שיפור עצום בתחום ולכן יותר ויותר אנשים החלו להשתמש במבנים אלו גם בתור מבנה למגורי קבע.

כעת עולה השאלה מה הם היתרונות והחסרונות של מבנים ניידים לעומת מבני קבע. אנחנו נציג כמה מהם בשביל שתוכלו להחליט בעצמכם, האם משתלם יותר להתגורר במבנה נייד או שאולי בכל זאת, עדיף להתגורר במבנה קבע כפי שאנחנו רגילים. לפני שנתחיל, נציין שאנחנו נתייחס למספר פרמטרים, סביר להניח שתמיד ניתן למצוא עוד יתרונות וחסרונות בעניין.

יתרונות של מבנים ניידים

ניידות – אומנם לא כל מבנה נייד ניתן לנייד אותו ממקום למקום, אך ברוב המקרים ניתן להשתמש במשאיות מסוימות בשביל להוביל את המבנה ממקום אחד לשני. כך שאם אנחנו לא רוצים יותר להתגורר באזור מסוים, אנחנו יכולים להוביל את המבנה למקום אחר ולהתגורר שם. אנחנו לא מקובעים לאזור מסוים.

עלויות – מבנה נייד עולה עשרות אם לא מאות אחוזים פחות ממבנה קבע. לכן הוא מתאים לזוגות צעירים שאין להם אפשרות לרכוש דירה או בית משלהם.

סביבה – מבנים ניידים בדרך כלל נמצאים בסביבה טבעית, עצם העובדה שלא מדובר במבנה קבע מאפשר להעמיד אותם במקומות שונים, כולל בטבע. זה יוצר תחושה אחרת, אווירה הרבה יותר נעימה.

איכותיות – אין ספק שהיום אפשר למצוא מבנים ניידים איכותיים וברמה גבוהה, כאלה שכוללים את כל מה שאנחנו מחפשים במבנה מגורים.

חסרונות של מבנים ניידים

גודל – שום מבנה נייד לא מגיע לגודל של מבנה קבע סביר. הוא יכול להגיע אולי לגודל של דירת שיכון בסיסית אך לא מעבר לכך. לכן אם מדובר במשפחה גדולה, מבנה נייד לא יכול לעזור.

מיקום – לא כל רשות מקומית מוכנה לקבל בשטחה מבנים ניידים, ובהרבה מקומות יש צורך לקבל אישור מקדים בשביל להציב אותם.

תשתיות – בשביל להיות מחובר לתשתיות, מבנה נייד צריך להיות מקובע למקום מסוים, ואז הוא מאבד מהאפקט של הניידות. אחרת אי אפשר ליהנות מחשמל, מים וגז בצורה סדירה. 
למאגר הדירות למכירה שלנו לחצו כאן >>

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 
רימקס סקאי, הינו משרד התיווך הגדול באזור בת ים וחולון.  משרדינו מונה כ-15 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 100 דירות למכירה בחולון ובבת ים המטופלות על ידנו באופן בלעדי. בין אם חיפשתם דירות למכירה בחולוןדירות למכירה בבת ים או דירות למכירה ביפו ודרום תל אביב, הגעתם למקום הנכון.
 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים