הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3957542
 

לפני רכישת דירה: 5 דברים שכדאי לבדוק בסביבת המגורים

 הפתעות הן כיפיות, לרוב, הן משמחות ומרגשות אותנו. אולם, ישנם מספר תחומים בהן הפתעות עלולות לגרום לנו עגמת נפש מרובה. אחד התחומים המובהקים המועדים ל"הפתעות" לא נעימות הן תחום הנדל"ן. רכשתם דירה בכספכם אשר חסכתם בעמל רב, עברתם אליה, ובבוקר הראשון בו אתם פותחים את החלון הפונה לרחוב, אתם מגלים שהשכנה הנחמדה ממול מנהלת גן ילדים רועש (ולא חוקי). ברור לגמרי שבעלי הדירה הקודמים לא סיפרו לכם עליו, מאחר וגם הם חיפשו דרך לברוח מכאן ואת הפראייר שלא יבדוק לעומק את הסביבה.

לנוחותכם, ריכזנו רשימה של מספר גורמים אותם מומלץ לבדוק בסביבת המגורים העתידית, הרבה בטרם אתם חושבים לרכוש דירה באזור מסוים:

 

מטרדים אובייקטיביים וסובייקטיביים - ישנם מטרדים אשר מפריעים לנו פחות בשלבים מסוימים של חיינו (לדוגמא, רעשי גן ילדים יתקבלו בטולרנטיות מרובה יותר על ידי הורים לילדים מאשר על ידי אנשים מבוגרים חסרי ילדים או כאלה שילדיהם בגרו), לעומתם, מטרדים אחרים (כקרבתם של מסלול נחיתה או מזבלה עירונית) יטרידו אותנו בכל שלב של חיינו. מיפוי מטרדים כאלה ובחינת תוכניות בנייה עתידיות בטרם רכישת דירה יכולים למנוע עגמת נפש מרובה.

נגישות לשירותים הנחוצים לכם - צרכיהם של משפחות הם שונים, ולעיתים, אף משתנים לאורך חייכם. למשל, אם אתם נעזרים בתחבורה ציבורית בשלב זה של חייכם - בידקו את התחבורה הציבורית בסביבה (אוטובוסים, רכבות, מוניות שירות וכד'), אם יש לכם ילדים - בידקו מוסדות חינוך, קופות חולים, מתנ"סים ועוד.

אוכלוסיה מתאימה - נעים לנו הרבה יותר לבלות בחברת דומים לנו, בעלי תחומי עניין דומים לשלנו, במצב משפחתי ובגילאים קרובים. לדוגמא, כניסת משפחה צעירה בעל ילדים לשכונת מגורים המאוכלסת באנשים קשישים, עלולה לגרום לחיכוכים מיותרים, כמו גם כניסת זוג חילוני לסביבה דתית. כאשר מדובר במשפחות בעלות ילדים צעירים, לשכנים דומים (שאף הם בעלי ילדים) ישנה חשיבות נוספת בזמינותם של חברים בני אותו הגיל לילדים.

סביבה מטופחת - סביבה מטופחת מעידה רבות על האוכלוסייה שבמקום, על ערכיה ואף על השקעתה של הרשות המקומית באזור.

פרטיות - בנייה צפופה מרובת קירות משותפים, או בניינים סמוכים עד כדי פתיחת חלון והצצה ישירות לתוך דירתו של השכן בבניין ממול מהווה קוריוז בהרבה מערכוני סטנד-אפ מצחיקים. אבל במציאות, הסיטואציה איננה משעשעת כלל וכלל. חוסר פרטיות הוא אחת מהבעיות המציקות ביותר לדיירי בניינים באזורים צפופים.

 

לסיכום:

כאשר מדובר בדירה קנויה (ולא שכורה) מומלץ להגדיל ראש ולא לחשוב רק על צרכיכם הנוכחיים, אלא לבדוק את קיומן של אפשרויות נוספות. למשל, הורים לילדים בגילאי הגן, יחשבו קדימה ויבדקו גם את קיומם של בתי ספר יסודיים ותיכוניים בסביבה, אם אין בכוונתם לשנות את מקום המגורים בשנים הקרובות. בחירה בשכונת מגורים מודרנית, אשר תכנונה התחשב בכל האלמנטים הנחוצים, יכולה לצמצם את אחוזי ה"הפתעה" הלא נעימה במידה ניכרת.

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 
רימקס סקאי, הינו משרד התיווך הגדול באזור בת ים וחולון.  משרדינו מונה כ-15 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 100 דירות למכירה בחולון ובבת ים המטופלות על ידנו באופן בלעדי. בין אם חיפשתם דירות למכירה בחולוןדירות למכירה בבת ים או דירות למכירה ביפו ודרום תל אביב, הגעתם למקום הנכון.
 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים