הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3957542
 

קרקע חקלאית או השקעה בפרויקטים

כאשר מתגלגל לידיכם סכום כסף נכבד (פיצויי פיטורין, תוכנית חסכון ותיקה שהשתחררה, זכייה בפיס או, לא עלינו, ירושה גדולה), ראשכם מסתחרר משלל האפשרויות שעומדות לרשותכם: מכונית חדשה, חופשה יוקרתית (שעליה חלמתם מזה זמן רב) או השקעת הכסף ושליחתו "לעבוד" עבורכם.

 

קרן קיימת או קרן הצבי?

אם בחרתם שלא להשתמש בכסף להוצאה מיידית, אלא להשקיע אותו באפיק השקעה ריווחי ואמין (גם אם איטי), בוודאי פסלתם את שוק ההון מחמת הסכנות האורבות בו והתנודתיות הרבה שבו. כמשקיעים סולידיים, לכאורה, עומדות בפניכם מספר אפשרויות השקעה אטרקטיביות, אשר יכולות להפיק תשואות אמיתיות לאורך זמן.

 

נדל"ן - נכס או נטל?

הראשונה באפשרויות הנראות אטרקטיביות היא הנדל"ן, רכישת דירה בפרויקט בארץ או בחו"ל, אשר השכרתה תחזיר את ההשקעה בה לאורך השנים. כאן, עומדות בפניכם שתי אפשרויות במיקום הנדל"ן: נדל"ן בארץ או רכישת נדל"ן בחו"ל. כיום, מצב הנדל"ן בארץ איננו יציב וההשקעה עלולה שלא להחזיר את עצמה, גם בחלוף השנים. שלא לדבר על כך שכבעלים של הנכס, אתם אחראים (מול השוכרים והרשויות) על שלמותו ותקינותו ומחויבים לתיקון כל פגם ונזק המתגלים בו במהלך השימוש הנורמטיבי בו (פיצוץ בדוד או נזק לקולטני השמש בדוד שמש, נזילות מים וביוב וכד'). דבר העלול להפוך את הבעלות על הבית לסיוט מתמשך עבורכם. כאשר מדובר באופציה השנייה - השקעה בפרויקטים בחו"ל, הבעיה אף הופכת למסובכת יותר: בגלל המרחק, תיאלצו להיעזר בשליח/בא כוחכם לביצוע כל אחד מהתהליכים הקשורים ברכישת הנכס, השכרתו ותחזוקתו. הוסיפו לכך את המצב הפוליטי השברירי בעולם, ותקבלו נכס רחוק מהעין והשקעה שאיננה מפיקה את התשואה המצופה ועלולה לא רק שלא להחזיר את עצמה, אלא אף להוות נטל כלכלי ותפעולי עליכם.

 

קרקע חקלאית - חוזרים למקורות

האפשרות השנייה והאטרקטיבית יותר בימים אלה, היא רכישת קרקעות המוגדרות כחקלאיות, אולם בעתיד (הקרוב או המעט רחוק יותר), במסגרת התוכנית הכלל-ארצית, תופשרנה ותיועדנה לבניית בתים ומרכזי קניות. מחירן של קרקעות כאלה טרם הפשרתן, הוא נמוך במידה ניכרת ממחירי דירות או ממחירי קרקעות ייעודיות (שיעודן כבר מוצהר) ומאפשר ניצול האפשרות לרכישת קרקע טובה במחיר הנמוך הרבה משוויה העתידי בשוק, לכשתופשר. כאן, התנודות בשוק ההון משחקות דווקא לידי רוכשי הקרקעות: מניסיון העבר, בכל משבר או נפילה רצינית של שוק ההון, נצפית בריחה המונית של משקיעי שוק ההון החוצה, אל משהו מעט יותר מוצק וארצי מתיקי השקעות וירטואליים. אם נוסיף לכך את התחושה כי קרקע מעניקה לרוכש אותה תחושה של "עוגן", של נכס/קשר יציב וקבוע, אשר אותו ניתן לנצל בעתיד למגורים, למכירה או כחלק מהירושה לילדים, נבין, למה, כבר מימי התנ"ך, מהווה קרקע לאפיק השקעה בטוח.

 

לסיכום:

בעידן הטלטלות בכלכלה העולמית והישראלית, הבחירה בסוג ההשקעה המתאים לכם תלויה בגורמים רבים, אשר העיקרי בהם הוא ההעדפה האישית שלכם והקריטריונים החשובים לכם. קבוצת שפע נכסים עומדת לרשותכם בהתאמת סוג ההשקעה המתאים לכם.

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 
רימקס סקאי, הינו משרד התיווך הגדול באזור בת ים וחולון.  משרדינו מונה כ-15 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 100 דירות למכירה בחולון ובבת ים המטופלות על ידנו באופן בלעדי. בין אם חיפשתם דירות למכירה בחולוןדירות למכירה בבת ים או דירות למכירה ביפו ודרום תל אביב, הגעתם למקום הנכון.
 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים