הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3957542
 

כמה דירות מותר לי להחזיק?

הידעתם שקרוב ל-200,000 ישראלים מחזיקים בשתי דירות מגורים ברחבי הארץ? הידעתם שקרוב ל-40,000 ישראלים מחזיקים בבעלותם ב-3 דירות מגורים וכ-10,000 ישראלים הינם הבעלים של 4 דירות מגורים ברחבי הארץ? ועם כאלו נתונים ומספרים זה הזמן לדעת מה הן הגבלות החוק בנוגע לכמות מספר הדירות אותן מותר להחזיק בבעלות.

 

האם ישנה הגבלה בנוגע למספר הדירות אותן מותר לי להחזיק?

החוק המונהג במדינת ישראל אומנם איננו מגביל את כמות הדירות בהן מותר לכל אחד ואחת מאיתנו להחזיק, אך יחד עם זאת החוק קובע מספר תקנות בכל הנוגע למיסוי דירות הנרכשות לצרכי השקעה.

 

האם קיימות הגבלות בחוק בנוגע למכירת דירות השקעה?

ב-1/1/2014, נכנס לתוקפו תיקון בחוק מס שבח שעיקרו הינו ביטול הפטור הכללי המאפשר לבעלי דירות למכור דירת מגורית בפטור ממס שבח אחת לארבע שנים. עד ליום כניסת התיקון לחוק, הפטור הכלל אפשר לבעליהם של דירות למכירה בתל אביב או בכל מקום אחר בארץ, ליהנות מפטור ממס בכל אותם מקרים בהם הם מוכרים אחת מדירות המגורים הנמצאות בבעלותם.

 

מה-1.1.2014, כל אדם המוכר דירת מגורים אשר נרכשה בין השנים 1961 ל-2014, יהא מחויב במס על הרווח הריאלי, וזאת באופן יחסי לשתי תקופות זמן: הראשונה לתקופה שבין יום רכישת הדירה ועד לכניסת התיקון לתוקף (שיעור המס לתקופה זו יעמוד על 0%), והתקופה השנייה מיום ה-1.1.2014 ועד ליום מכירת הדירה (שיעור המס לתקופה זו יעמוד על 25%).

 

על פי תיקון החוק, כל אדם המחזיק ברשותו מספר רב של דירות, יוכל באמצעות תכנון מס מחושב ומדויק, למכור חלק  מדירות המגורים הנמצאות וליהנות מתשלומי מס משוקללים הנמוכים מאילו אותם הוא יידרש לשלם בעתיד לבוא. חשוב שתדעו: עד לשנת 2018, קיימת הגבלה על מכירת 2 דירות מגורים.

 

החל מתום תקופת המעבר לתיקון החוק (בין ה-1.1.2014 ל-1.1.2018), כל אדם המחזיק ביותר מדירת מגורים אחת, יוכל למכור את הדירות שבבעלותו בהתאם לשיעורי המס החדשים (25%), וזאת ללא הגבלה. לפני מספר חודשים הועלה גם מס הרכישה על דירות הנרכשות על ידי משקיעים. מס הרכישה עלה בשיעור של 2-3 אחוזים, כאשר דירות להשקעה עד לשווי של מיליון שקל יחויבו במס רכישה של 8% במקום 5% כפי שהיה מונהג, ואילו דירות בשווי שבין 1 ל-2 מיליון שקלים, יחויבו במס רכישה של 8% במקום 6%.

 

לסיכום, השינויים במהלך השנים האחרונות בכל הנוגע למיסוי דירות להשקעה נובעים בין היתר מהעלייה המתמדת של מחירי הדיור בישראל. יחד עם זאת, שוק הנדל"ן הישראלי ממשיך להוות אפיק השקעה אטרקטיבי עבור משקיעים מקומיים, וזאת בשל הריבית הנמוכה המונהגת בישראל בשנים האחרונות. על פי הערכות שונות של מומחי נדל"ן, מספר האנשים המחזיקים ביותר מדירת מגורים אחת בישראל ילך ויגדל בשנים הקרובות, וזאת בשל היתרונות הרבים הנלווים להשקעות בענף הנדל"ן. 

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 
רימקס סקאי, הינו משרד התיווך הגדול באזור בת ים וחולון.  משרדינו מונה כ-15 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 100 דירות למכירה בחולון ובבת ים המטופלות על ידנו באופן בלעדי. בין אם חיפשתם דירות למכירה בחולוןדירות למכירה בבת ים או דירות למכירה ביפו ודרום תל אביב, הגעתם למקום הנכון.
 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים