הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3957542
 

כך תדע לבחור את המשכנתא האופטימאלית עבורך

 אם אתם נמצאים לפני רכישת דירה וזקוקים למשכנתא, בוודאי השאלה "מהי המשכנתא האופטימאלית עבורי?" היא אחת השאלות שמעסיקה אתכם רבות בימים אלה. התשובה לכך מורכבת במקצת, מאחר והמשכנתא שתתאים לאדם (או לזוג אחד), לא תתאים לזוג או לאדם אחר. אם נוסיף לכך את התקופה המבלבלת בה אנחנו חיים, בה כל בנק מציע המון מסלולים ותמהילי משכנתאות, נקבל אנשים שבסה"כ רצו לקנות דירה ונאלצו להוציא תואר ראשון במימון והשקעות, רק כדי להבין על מה מנסה פקיד המשכנתאות בבנק להחתים אותם.

 

ממה מורכבת בעצם משכנתא?

על מנת להגן על ההשקעה שלהם, ולצמצם סיכון של אי החזר ההלוואה, תנאי בסיסי לקבלת משכנתא הוא הון עצמי. אחוזי ההון העצמי הנדרשים משתנים בהתאם לתוכנית המשכנתא, למצבו הפיננסי של הלווה ולסיכון שהבנק מוכן לקחת. גם לאחר שתוכיחו לבנק את יכולת ההחזר שלכם על ידי תלושי שכר ועבודה במקצוע מבוקש וגיוס ערבים - אף בנק איננו מעניק ללווים 100% מערך הדירה שברצונם לרכוש, לכן תצטרכו להביא כסף "מהבית".

החזר המשכנתא החודשית מורכב ממספר רכיבים:

·         קרן - זה הסכום אותו אתם לווים מהבנק, מוצמדת למדד המחירים לצרכן ומחולק למספר חודשי ההחזר (כפי שמסוכם בתנאי המשכנתא).

·         ריבית - נוסף על החזר הקרן, בכל חודש תשלמו גם ריבית. לריבית מספר סוגים עיקריים:

·         ריבית קבועה - אחוז מסוים וקבוע מסכום ההלוואה.

·         ריבית פריים - ריבית משתנה הנקבעת על פי הריבית המפורסמת בכל חודש על ידי בנק ישראל, בתוספת מסוימת ("פריים פלוס X").

·         ריבית משתנה עם הצמדה למדד (המדדים כאן שונים).

·         ריבית לייבור - רלוונטית למשכנתאות במט"ח.

·         ביטוח משכנתא - פוליסת ביטוח הכוללת ביטוח חיים ללווה (או הלווים) וביטוח מבנה (נזקים לנכס) - הבנק מגן על ההשקעה שלו. הסכומים, כמובן משתנים בהתאם למשכנתא עצמה.

 

מה היא המשכנתא האופטימאלית עבורך?

לא ניתן לנקוב בהמלצה על בנק זה או אחר, או תמהיל זה או דומה לו, אבל הנה עקרון פשוט: כעת, לאחר שכבר מובן ממה מורכב ההחזר שאותו אתם עתידים לשלם מידי חודש בחודשו לאורך תקופה ארוכה למדי - בדקו את יכולת ההחזר החודשי שלכם. אל תמתחו את יכולותיכם עד הקצה. עם כל כאב הלב על ה"בזבוז", עדיף לשלם עוד שנה או שנתיים, מאשר לחיות על לחם צר ומים לחץ, שיגרמו לכם להצטער על רכישת הדירה. במקרה שעדיין נשארתם עם סימני שאלה, מומלץ לפנות לייעוץ משכנתא מקצועי, יועץ משכנתאות יוכל לסייע לכם להבין את התמונה כולה.

 

וטיפ נוסף ואחרון,

לבנקים יש אינטרסים משלהם, לעיתים הם גלויים ומונחים על השולחן (כשעבוד הנכס לטובת הבנק, עד לסיום תשלומי ההחזר), לעיתים, הם סמויים מהעין בדרך בה מי שאינו מתמצא, עלול שלא להבחין בם. פקידי המשכנתאות בבנקים הם עובדי הבנקים עצמם, לכן, רק לעיתים רחוקות תוכלו להסתמך על דעתם ככנה, אובייקטיבית ונטולת פניות. רק יעוץ משכנתאות חיצוני, שאיננו קשור לבנק זה או אחר, יוכל לתת לכם את התמונה במלואה, מתוך הכרת מצבכם הפיננסי ומתוך הכרת התוכניות השונות שמציעים הבנקים.

 

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 
רימקס סקאי, הינו משרד התיווך הגדול באזור בת ים וחולון.  משרדינו מונה כ-15 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 100 דירות למכירה בחולון ובבת ים המטופלות על ידנו באופן בלעדי. בין אם חיפשתם דירות למכירה בחולוןדירות למכירה בבת ים או דירות למכירה ביפו ודרום תל אביב, הגעתם למקום הנכון.
 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים